Ukash İle Ödeme Noktaları Bulmak

ukash destek kart alımı

ukash5Ukash kananlar aracılığı ile satın aldığınız ukash dünyanın bir çok bölgesinde, genellikle internet üzerinde kullanılabilen bir ödeme çeşididir.

Reel bir kart değildir. 19 Haneli bir pin numarasından ibarettir ve internet üzerinde bazı sitelerde alışveriş yaparken kredi kartı yerine ön ödemeli ukash pin numaranızı yazarak alışveriş yapmanıza olanak sağlar.Temel mantık olarak, kontörlü telefon hatları gibidir. Harcamak istediğiniz ücret değerinde kontör yüklü olan ukash pin numarası temin etmeniz gerekir.İnternetten alışveriş yaparken kredi kartınız olması gerekir. Eğer yoksa, veya kredi kartınızın alışveriş yapacağınız sitede güvenli bir şekilde şifrelenmeyeceğini düşünüyorsanız, tek kullanımlık bir ukash kart kullanmanız oldukça kolay ve güvenlidir.

İnternet dünyası küreselleşen dünyada ticari faaliyetler yapıp değişik ürünler ve hizmetler alıp satabilirsiniz. Fakat normal bir alışveriş de bile sıkıntı yaşarken internet ortamında da yaşamanız normaldir. İşte Ukash Kart internetten güvenli alışveriş yapma imkânı sağlayan bir uygulamadır. Böylelikle kendi kişisel bilgilerinizi vermeden istediğiniz ürünü satın alabilirsiniz. Özellikle yurtdışında daha fazla uygulanan bir yöntemdir Ukash Kart. Çıkış merkezi ise İngiltere’dir. Eğer Ukash sahibi olmak istiyorsanız aracı şirketler aracılığıyla sahip olabiliyorsunuz ve komisyon ücreti ödemek zorunda kalıyorsunuz.

Sadece İngiltere’de yaşayan insanlar Ukash Kart için komisyon ödemezler. Bunun sebebi de bu kartın İngiltere çıkışlı olmasıdır. Örneğin 40 Euro değerinde bir Ukash alırsanız 4 Euro komisyon ödersiniz. Yani toplamda 44 Euro ücret ödüyorsunuz. İngiltere dışındaki ülkelerde de bu komisyon aracı firmalar tarafından alınmaktadır.

Türkiye”de Ukash bayiliği bulunmamaktadır. Fakat ilerleyen zamanlarda uygulamanın ülkemizde de gerçekleşeceği öngörülmektedir. Bugün ülkemizde internet üzerinden daha çok kredi kartı ve pay bal uygulamaları ile alışveriş yapılmaktadır. Bu işlemlerde de güvenlik açıkları bulunmaktadır. İnsanlar daha güvenli alışverişler için Ukash Kart uygulamasını talep etmekte ve son zamanlarda bu kart sahipleri artış göstermektedir.

Bu kartı satın aldığınız aracı şirketin hesabına paranızı yatırdığınızda, yatırdığınız para kadar Ukash Kart miktarınız olmakta ve size 19 haneli bir şifre verilmektedir. Bu şifre ile çoğu platformda hızlı ve güvenilir alış veriş yapabilme imkânına sahip olursunuz. Ülkemizde çok bilinen bir uygulama olmamasına rağmen çoğu kişi bu kart ile alış veriş yapmaktadır. kişisel bilgilerinizin ikinci şahıslara verilmemesi ise en güvenli tarafıdır…

Bir önceki yazımız olan En sistemli güvenli ödeme yöntemi ukash başlıklı makalemizde ukash kart bilgisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir